"Studnia w necie - to niczym faraon na skuterze" - Józek z Korfantowa, luty 2006.

MUZYKA UCHA TRZECIEGO 1118 - 1178 PONIEDZIAŁEK: 25 czerwca 2018 godz.19.30 - powtórka ŚRODA: 27 czerwca 2018 godz.0.00

1. LOS RUPHAY – "A Cry For Revolution – Earth Healing Music From Bolivia" ARC Music 2018 – 10:51

8. Willka Khantu – Sun Khantu    5:59

12. Sumaj Urunaka – Better Days    4:52

2. COLOSSEUM – "Live" Essential 1998 – 15:42

7. Lost Angeles    15:42

3. CHROMB! – "1000" Dur Et Doux 2016 – 11:45

8. Il En Fallait    11:45

4. ART ZOYD – "Phase IV" Belle 2008 – 11:13

Disc 1

2. Naufrage    6:41

3. Derniere Danse    4:32

5. Fred FRITH – "Live In Japan" Fred Records / ReR Megacorp 2010 – 11:04

7. Fukuoka III    11:04

WWW.ars2.pl

MUZYKA UCHA TRZECIEGO 1117 - 1177 PONIEDZIAŁEK: 18 czerwca 2018 godz.19.30 - powtórka ŚRODA: 20 czerwca 2018 godz.0.00

1. Anne Mari KIVIMÄKI – "Ilja" Kihtinäjärvi Records / Nordic Notes 2018 – 12:22

6. Anarkiaa Karjalassa / Anarchy In Karelia    1:19

7. Pitkänvaaraan / To Pitkänvaara     6:26

9. Ajettih Da Tsiganaiset    4:37

2. FALAREK BAND – "Falarek" Studio Złota Skała 1996 – 13:15

1. Freex    3:46

2. Krossen    3:39

3. Hćiwy    3:14

8. F.B.     2:36

3. DUO SABÎL & QUATUOR BÉLA – "Jadayel" Támour 2012 – 12:55

6. Ghnawa    4:53

7. Quodibet    5:14

9. Bourée    2:48

4. Sylvie CHENARD / Alexandre DUBUC / Cathy HEYDEN / Rémi LECLERC – "Allochtone" Tour De Bras 2014 – 14:04

7. Fumée D'Eau Forée    2:30

8. Corps Translucide    7:26

9. Devenir    4:08

5. Albert CIRERA – Witold OLESZAK – "Terra Plana" Multikulti Project 2018 – 11:12

5. Terra D'Ogrues    7:15

9. Terra Plana   3:57

WWW.ars2.pl

"Trzeci Świat", środa, 13 czerwca, 14.00. Zaprasza Kuba Ziębka

W najnowszym odcinku "Trzeciego Świata" będzie można usłyszeć o debacie, jaką Portugalczycy toczą o swoim uczestnictwie w kolonialiźmie i procederze niewolniczym, piłkarskich mistrzostwach świata terytoriów nieuznawanych, fatwach egipskiego muftiego oraz kontrowersyjnych posunięciach tanzańskiego rządu.

Plejlista:

Lutan Fyah – Beat Dem

Lutan Fyah – Bredrin Still

Macka B – Helath Is Wealth

Yemi Alade – Knack Am

Lutan Fyah – Music Never Dies

Lutan Fyah – Kick It Inna Africa

Lutan Fyah, Leaf Of Life & Akae Beka – So Di World Ah Run

Macka B – Cucumba

Macka B – Wha Me Eat

Macka B – Lyrical Chef

Yemi Alade & Olamide – Jantolo

Yemi Alade – Sky Scrapper

Yemi Alade – Kpirim

Lutan Fyah – Real Woman

Lutan Fyah – Take That Back

Lutan Fyah – Put A Fyah In Deh

Macka B – Excess Baggage

Macka B – See Dem From Far

Macka B & Maxi Priest – Jah Jah Children

Yemi Alade – You

Yemi Alade – Bread And Butter

MUZYKA UCHA TRZECIEGO 1116 - 1176 PONIEDZIAŁEK: 11 czerwca 2018 godz.19.30 - powtórka ŚRODA: 13 czerwca 2018 godz.0.00

1. NARAGONIA QUARTET – "Mira" Homerecords 2018 – 10:28

1. Mira    3:17

4. Lapwings / Crossbills    3:38

8. Hekske / De Dieven    3:33

2. FREE SALAMANDER EXHIBIT – "Understroyed" Web Of Mimiery 2016 – 15:10

1. Unreliable Narrator    5:21

4. Time Master    5:21

6. Atheists' Potluck    4:28

3. PATHMAN – "Drzwi" Requiem Records 2016 – 13:38

1. I    3:33

2. II    5:03

3. III    2:04

4. IV   2:58

4. ART ZOYD – "Génération Sans Futur" Belle 2008 – 14:51

4. Trois Miniatures    5:14

5. Génération Sans Futur    9:37

5. MARIUSZ SOBANSKI – "House Of The Moon" 2018 – 13:15

2. Electric Trees    9:27

6. The Crows    3:48

WWW.ars2.pl

"Trzeci Świat", środa, 6 czerwca, 14.00. Zaprasza Kuba Ziębka

Jaka jest Ameryka oczami Childish Gambino? Dlaczego pewna południowoafrykańska firma postanowiła robić lody z mleka pozyskiwanego od karaluchów? Ile pieniądzy będą musieli oddawać państwu Ugandyjczycy korzystajacy z Internetu? Na te oraz kilka innych pytań odpowie w najnowszym odcinku "Trzeciego Świata" jego przeuroczy prowadzący.

Plejlista:

Wayne Marshall – Glory To God

Wayne Marshall – Whole World

Wayne Marshall – Over Me

Wayne Marshall – Big Up

Yemi Alade – Bum Bum

Yemi Alade, Admiral T & Lady Leshurr – Bum Bum Remix

Childish Gambino – This Is America

Torch, Randy Valentine & Clay – Hold It Down

Torch – Eva Burning Flame

Torch – In The Rain

Colah Colah – Network Movements

Colah Colah – This World

Colah Colah – Why

Colah Colah – Ghetto

Colah Colah – Jah Love

Colah Colah -  On The Move

Torch & Dizzy Dee – Remain Silent

Torch – 10 Tousand Lions

Wayne Marshall – Ballin Out

Wayne Marshall – I Know

Studnia na Festiwalu Miłosza

Od 7 do 10 czerwca nadajemy z Maćkiem Miłkowskim, Agą i Stiopą literackie radio z Krakowa. Cele są szczytne, plany ambitne. Postaramy się robić ciekawe audycje, więc słuchajcie nas. Inaczej będziemy się czuli samotni. I możemy zacząć nadawać na Was. Startujemy codziennie o 11.00, kończymy wieczorkiem. Plany są następujące:

Czwartek, 7 czerwca

11.00    Pierwsze koty za płoty.
11.20    Rozmowa z Krzysztofem Siwczykiem i uroczyste przecięcie czegokolwiek.
11.40    Dzisiaj na festiwalu i w radiu.
12.00    Rozmowa z Joanną Tokarską-Bakir i Wojciechem Wilczykiem.
13.30    Rozmowa z Maciejem Robertem.
14.00    Duety nie z tej planety.
14.15    Spotkanie autorskie Katji Gorečan.
15.15    Mój Miłosz: Juliusz Chrząstowski.
15.30    Spotkanie autorskie Jerzego Jarniewicza.
16.00    Rozmowa z Katją Gorečan i Miłoszem Biedrzyckim.
16.45    Spotkanie autorskie Rona Padgetta.
17.45    Demencja kontra skleroza – pan Antoni i pan Zygmunt z Klubu Piszącego Seniora przy ZLP w Krakowie spierają     się, gdzie powinno się grzebać poetów.
18.00    Spotkanie z Jane Hirshfield.
19.00    Mój Miłosz: Jakub Kornhauser.
19.15    Debata: W pułapce dekretowanych prawd czy w wolności chaosu?
20.45    Rozmowa z Andrzejem Stasiukiem i Ołeksandrem Jarmołą.
21.30    Mój Miłosz: Xavier Farre.
21.45    Duety nie z tej planety. 

Piątek, 8 czerwca

11.00 Wczoraj na festiwalu - relacja z wydarzeń w paśmie OFF Miłosz.
11.40 Dzisiaj na festiwalu i w radiu.
12.00 Rozmowa z Eugenijusem Ališanką i Rasą Rimickaite.
13.00    Duety nie z tej planety.
13.15    Mój Miłosz: Wojciech Bonowicz
13.30    Spotkanie autorskie Marka K. E. Baczewskiego
14.00    Przed werdyktem jury Nagrody im. Wisławy Szymborskiej: rozmowa z Bernhardem Hartmannem.
14.30    Debata: Rok myśliwego czy jagnięcia?
16.00    Demencja kontra skleroza – pan Antoni i pan Zygmunt z Domu Weterana przy Zrzeszeniu Działkowców Polskich     spierają się o Miłosza i Herberta.
16.15    Spotkanie autorskie Eugenijusa Ališanki.
17.15    Mój Miłosz: Jan Burnatowski.
17.30    Spotkanie autorskie Marii Stiepanowej.
18.30    Spotkanie: Będę cię prześladował moją trudną miłością.
19.00    Rozmowa z Mikołajem Grynbergiem.
19.45    Spotkanie z Mikołajem Grynbergiem.
20.45    Mój Miłosz: Michał Rusinek.
21.00    Koncert „Andrzej Stasiuk i Haydamaky: Mickiewicz”.
21.45    Duety nie z tej planety. 

Sobota, 9 czerwca

11.00     Wczoraj na festiwalu - relacja z wydarzeń w paśmie OFF Miłosz.
11.20    Rozmowa z Martą Eloy Cichocką.
11.45    Dzisiaj na festiwalu i w radiu.
12.00    Rozmowa z Piotrem Pazińskim
13.00    Rozmowa z Tomaszem Bąkiem.
13.30    Spotkanie autorskie Andrzeja Szuby.
14.15    Duety nie z tej planety.
14.30    Debata: Polityka przekładu.
15.45    Demencja kontra skleroza – pan Zygmunt i pan Antoni z Domu Pogodnej Starości „Wiara i Wigor” dyskutują o     wyższości translacji nad przekładem i tłumaczeniem.
16.00    Rozmowa z Bronisławem Majem.
16.45    Spotkanie autorskie Jane Hirshfield.
17.15    Mój Miłosz: Sebastian Kudas.
17.30    Spotkanie autorskie Marzanny Bogumiły Kielar.
18.30    Mój Miłosz: Michał Olszewski.
18.45    Rozmowa z Ryszardem Krynickim.
20.30    Mój Miłosz: Anna Marchewka.
21.00    Duety nie z tej planety.
21.30    Rozmowa z Andrzejem Franaszkiem. 

Niedziela, 10 czerwca

11.00    Spotkanie z laureatami Nagrody im. Wisławy Szymborskiej.
12.00    Wczoraj na festiwalu - relacja z wydarzeń w paśmie OFF Miłosz.
12.15    Spotkanie autorskie Tomasza Bąka.
13.15    Duety nie z tej planety.
13.30    Rozmowa z laureatem Nagrody im. Wisławy Szymborskiej.
14.00    Spotkanie autorskie Joanny Oparek.
14.30    Mój Miłosz: Michał Sobol.
14.45    Spotkanie: Leszek Aleksander Moczulski in memoriam.   
15.15    Mój Miłosz: Marta Wyka.
15.45    Mój Miłosz: Monika Ochędowska.
16.00    Spotkanie autorskie Urszuli Kozioł.
16.30    Rozmowa z Janem Burnatowskim, Marcinem Świątkowskim i Grzegorzem Nurkiem.
17.00    Demencja kontra skleroza – pan Zygmunt i pan Antoni z Domu Pracy Twórczej Związku Emerytów i Rencistów     protestują przeciw werdyktowi tegorocznej edycji Nagrody im. Szymborskiej i innym werdyktom.
17.15    Spotkanie autorskie Marcina Barana.
18.00    Mój Miłosz: Anna Arno.
18.15    Duety nie z tej planety.
18.30     Rozmowa: Korespondencja Wisławy Szymborskiej i Zbigniewa Herberta.
19.30    Mój Miłosz: Teresa Walas.
19.45    Rozmowa z Andrzejem Szubą.
21.00    Ostatnich gryzą psy.

MUZYKA UCHA TRZECIEGO 1115 - 1175 PONIEDZIAŁEK: 4 czerwca 2018 godz.19.30 - powtórka ŚRODA: 6 czerwca 2018 godz.0.00

1. MUZSIKAS ENSEMBLE – "Elo Nepzene 1 – Living Hungarian Folk Music" Hungaroton 1978 – 13:13

1. To Horse, Herdsman   4:16

6. Hey-Ho     3:33

8. I Was A Flower Among Flowers    3:42

12. Children's Games    1:42

2. POLIMORPHIE – "Cellule" Grolektif Productions – 12:41

1. OW1    5:01

5. OW3    2:15

7. OW4    4:05

8. Xavier    1:20

3. Giorgos VAROUTAS – "Chronostasis" ReR Megacorp 2018 – 11:24

6. Resonator II    5:18

9. Chronostasis II    6:06

4. I.P.A. – "I Just Did Say Something" Cuneiform 2016 – 12:33

2. Sayembara    8:10

9. I Just Did Say Something    4:23

5. OLESZAK / TURNER – "Fragments Of Parts" Freeform Association 2013 – 11:03

1. Part III / Fragment 03    1:36

2. Part II / Fragment 04    4:04

3. Part III / Fragment 04    3:06

5. Part II / Fragment 01    2:17

WWW.ars2.pl

"Trzeci Świat", środa, 30 maja, 14.00. Zaprasza Kuba Ziębka

W jaki sposób przeciągnięcie gór lodowych z Antarktydy do Kapsztadu miałoby pomóc w rozwiązaniu problemu Kapsztadu z brakiem wody? Jak ghańskim inżynierom udało się wybudować drogi z odpadów? Odpowiedzi na te oraz kilka innych pytań znajdziecie w najnowszym odcinku "Trzeciego Świata".

Plejlista:

Kabaka Pyramid &Pressure Buss Pipe – Make Way

Kabaka Pyramid & Damian Marley – Kontraband

Skarra Mucci & Navigator – Warning!Warning!

Shaggy, Sting, Morgan Heritage & Aidonia – 44/876

Kabaka Pyramid – Reggae Music

Kabaka Pyramid – My Time

Kabaka Pyramid & Protoje – Everywhere I Go

Kabaka Pyramid – Meaning Of Life

Skarra Mucci & Echo Minott – Wicked & Wild

Skarra Mucci & Hawkeye – Can’t Stand It

Skarra Mucci & Horace Andy – It’s For Real

Shaggy & Sting – Morning Is Coming

Shaggy & Sting – Sad Trombone

Shaggy & Sting – 22nd Street

Kabaka Pyramid – Well Done

Kabaka Pyramid & Akon – Africans Arise

Kabaka Pyramid – Lyrics Deity

Skarra Mucci & King Kong – Old Time Guerilla

Skarra Mucci, Keith & Tex – Gimme The Luv

Skarra Mucci & Chezidek – Sunny

Shaggy & Sting – Crooked Tree

Shaggy & Sting – To Love And Be Loved

 

MUZYKA UCHA TRZECIEGO 1114 - 1174 PONIEDZIAŁEK: 28 maja 2018 godz.19.30 - powtórka ŚRODA: 30 maja 2018 godz.0.00

1. Mary Ann KENNEDY – "An Dan" ARC Music 2017 – 14:10

9. Gradh Geal Mo Chridhe – My True Love    5:02

10. Air Leathad Sleibhe – On A Hill-land Slope    4:38

11. Grioglachan – Constellation    4:30

2. PILI COIT – "Pink Noise" Dur Et Doux – 14:23

1. I Can Scream    5:11

4. Pink Noise    4:33

9. T.V. Story    4:39

3. TETSUO & L'OEILLERE – "Los 3 Companeros Desperdicios" 2011 – 11:43

2. Divine Brats    5:19

3. Les Mémoires Du L'Oeil V    6:24

4. ART ZOYD – "Musique Pour L'Odyssée" Sub Rosa 2012 – 10:43

2. Bruit. Silence – Bruit. Repos    10:43

5. WALABIX – "Walabix Invite Maris" Becoq / Al Negocito / Tricollectif – 11:51

1. Ingram    11:51

WWW.ars2.pl

MUZYKA UCHA TRZECIEGO 1113 - 1173 PONIEDZIAŁEK: 21 maja 2018 godz.19.30 - powtórka ŚRODA: 23 maja 2018 godz.0.00

1. LATIN QUARTER - "Pantomime Of Wealth" Westpark Music 2018 - 10:27

1. The Pantomime Of Wealth    4:22

2. Beat The Air    3:22

10. I Want You    2:43

2. RADA & TARNOVNIK - "Siostry" Wyrgorod 2016 - 14:48

9.    5:48

10.   2:31

11.     6:29

3. THE EX - "27 Passports" Ex Records 2018 - 14:25

4. New Blank Document    7:16

10. Four Billion Tulip Bulbs    7:09

4. L'OREILLE - 'Fiasco" 2011 - 12:21

3. Fiasco 3     12:21

5. SATOKO FUJII ORCHESTRA BERLIN - "Ninety-Nine Years" Libra Records 2018 - 10:07

4. Oops!    10:07

WWW.ars2.pl

Subskrybuje zawartość